Kouzelník Větrník

28. dubna 2011 v 14:15 | Punerank |  HRAVÉ POHÁDKY
Vymýšlíte pohádky pro vlastní děti? Nebo znáte nějakou hladivou a hřejivou ze svého dětství? Prosím, pošlete nám je. Výzva Nedoklubka k napsání pohádek pro kulíšky a jejich rodiče. Pohádky posílejte na email:eli.asek@tiscali.cz. Pohádky najdete na blogu HTTP://POHADKY-PRO-KULISKY.BLOG.CZ. Více informací o výzvě je na webu http://nedoklubko.cz/2011/04/25/pohadky-pro-kulisky/ nebo v článku na blogu http://edithhola.blog.cz/1104/vyzva-pohadky-pro-kulisky. Tohle je ochutnávka jedné pohádky pro vás.Kouzelník Větrník

Jsem Větrník - malý kouzelník. Mám pěkné, rozverné jméno, viďte?
Rodičům chutná po sladkém zákusku, vás jednou - za pár let naučím, jak si vyrobit vějíř i s obrázky a mít mě pořád u sebe. Dovedu však další čáry, to budete teprve zírat!
Bafnu na vás - třeba za záclonou:)

Můj život - to je jedna veselá hra. Roznáším s ptáčky a hmyzem pyl z kytky na kytku, houpu se na větvích stromú, nosím v náručí víly, které vypadají, jako kapky deště, hladké oblázky nebo zrnka písku a proháníme spolu obláčky po obloze...

Děti, nebe, to je vůbec krásné místo, jaké mohl stvořit jenom Bůh. bydlí tam a ve dne září slunce, v noci pak měsíc s hvězdami.
Nebe je plné andílků, dobra a naděje. Když se koukáme zdola, plujou po něm letadla a mraky, kterým můžem dávat jména.
A Bůh stvořil i širé oceány s jejich hravými vlnami, zemi - tu pokrytou zelenou trávou a jinde bílou, sněhovou peřinou. Dal život rostlinám, zvířatům i lidem.

Mým bratrem je oheň a sestrou voda a každý z nás poctivě slouží, jak jen dovede.
Občas, pravda, pěkně zdivočíme, katastrofy a spoušť působíme neradi, nemáme to ze své hlavy... Vlastně - žádnou hlavu nemáme a podle toho to řádění dopadá.
V podstatě jsme přece hodní -
voda vás umyje, dá vám pít, oheň hřeje a dělá jídlo mnohem měkčí a já - k čemu je vám jen kyslík, který neproudí? A zrovna to mně, panečku, jde náramně, rozhýbat vzduch - točit se, pohazovat věcmi okolo, porazím klidně všechny překážky, ale nebudu to zkoušet. Nic by mi na tom světě nezbylo...

Jsem trošku namyšlený, uznávám, ale to si kouzelníci můžou dovolit.
Přizpůsobím se každému ročnímu období, loupím vůně přírodě a míchám z nich pestré koktejly.
Až přijdete ven, pocuchám vám vlasy a budeme si dlouho, dlouho hrát.

Kdybyste mě náhodou chtěli nakreslit, určitě jsem měl čepici, jen jsem ji někde ztratil. Možná jsem si ji zapomněl uvázat kolem krku, možná mi zůstaly jen šňůrky, to nechám na vašem uvážení:)

Autorkou blogerka Punerank (http://punerank.blog.cz)

"Nejsem matka, ale určitě jsem byla dítětem. To dítě je v mém nitru neustále a často vykukuje a dovádí.
Zaujal mě projekt Nedoklubka, které podporuje rodiny s nedonošenými dětmi a jednou z jeho chystaných aktivit jsou i pohádky pro kulíšky - předčasně narozené špunty a vlastně i jejich rodiče."

Osobní pohled na tento projekt i pohádku si můžete přečíst také u Edith Holé, která nabídla sdružení Nedoklubko spolupráci.
Pokud byste rádi i vy přispěli svým dílkem - krátkou pohádkou, povídkou nebo říkankami, které na čas odpoutají rodiče od strachu a tísnivého prostředí nemocnice, když je budou číst svým maličkým potomkům - pošlete jej na její e-mail: eli.asek@tiscali.cz


(Foto: blogerka Edith Holá)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wolpy Wolpy | Web | 2. května 2011 v 20:35 | Reagovat

pekný blog :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama