Výzva Nedoklubka pro psaní pohádek

28. dubna 2011 v 13:34 | Edith Holá |  VÝZVA NEDOKLUBKA k psaní pohádek
Výzva pro všechny pisatele a milovníky pohádek. Nedoklubko má nápad napsat pohádky pro kulíšky (předčasně narozené děti) a jejich rodiče. Paní ředitelka Klára píše, že mají představu krátkých pohádek či povídek pro čtení jako terapii rodičům i dětem. Nejlepší by byly vytištěny na jednotlivé kartičky a vydaly by se časem jako soubor např. deseti v balíčku, pokud na projekt seženou peníze. Ostatní by byly na webu.
Sama mám zkušenost se sezením u postýlky Kubíka deset dní na JIPu v jeho pátém měsíci. Vím, jak je těžké tam vydržet. Nevíte, jestli máte plakat, smát se, úzkostí se zalykat, ambivalentní pocity ... obviňování sebe sama. Samotné by mně tenkrát pohádky na JIP bodly. Vůbec jsem netušila, co tam mám dělat. S prvním dítětem žena často neví, co ... zvláště v tak šílené situaci. Potichu jsem mu zpívala, ale často se jen užírala, že jsem neschopná ho zabavit, smát se na něj, povídat mu .... krom toho, všichni na vás vidí prosklenými zdmi a kdykoliv tam může někdo přijít. Nebo jsou tam další stejně na jehlách vypadající lidé. Ten můj holomek, jakmile mu trochu otrnulo, vymyslel, že se bude klubíčkovat v náručí i se všemi těmi hadičkami. Lékaři to neměli rádi, ale nic se nedalo dělat. Držela jsem ho v klubíčku a chodila krok sem a krom zpátky, krok doleva, krok doprava. Dál nás hadičky nepustily. Takové taneční krůčky:-)

Vaše pohádky pro kulíšky vítáme na emailu eli.asek@tiscali.cz

Na tomto blogu je budete moci číst. Nedoklubku jsem nabídla pomoc jejich archivováním a zpracováním. Je možné, že se někdo další najde, kdo bude k pohádkám kreslit? Mandaly, intuitivní kresbu, ... ?

Zatím pro blog nás napadlo, že by bylo hezké ke každé pohádce mít i vhodnou fotku nebo obrázek. Takže jestli chcete, můžete něco poslat. Mě třeba napadlo i nafocené děti, kde opravdu vypadají jako kulíšci, klubíčka, broučci ... prostě v nějaké krásné pozici:-). Ale je to jen nápad. Články na blogu se čtou lépe, když je tam jedna či dvě menší fotky. Když tak mi je, prosím, zašlete na email.

Facebookový profil pohádek pro kulíšky na této adrese.

Můj osobní blog Cesta ke kořenům a blog mých malých synů U dvou závoďáků.

Za grafiku blogu vděčíme blogerce Labandě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama