Oranžový domeček u dvou koťátek

6. května 2011 v 22:38 | Edith Holá, Kuba a Matěj |  Pohádky pro vlastní děti
Vymýšlíte pohádky pro vlastní děti? Nebo znáte nějaké hladivé a hřejivé ze svého dětství? Prosím, pošlete nám je. Výzva Nedoklubka k napsání pohádek pro kulíšky a jejich rodiče. Pohádky posílejte na email:eli.asek@tiscali.cz. Pohádky najdete na blogu HTTP://POHADKY-PRO-KULISKY.BLOG.CZ. Více informací o výzvě je na webu http://nedoklubko.cz/2011/04/25/pohadky-pro-kulisky/ nebo v článku na blogu http://edithhola.blog.cz/1104/vyzva-pohadky-pro-kulisky. Tohle je ochutnávka jedné pohádky pro vás.

Oranžový domeček U dvou koťátek
Dnes vám budu vyprávět o jednom oranžovém domečku, který se jmenoval U dvou koťátek. Vyrostl z malého dýňového semínka v prťavé uličce. Žila v něm veliká kočičí rodina.
"Mňau", protáhlo se brzy ráno koťátko jménem Kubko. "Vstávej, už je ráno." "Mňáááu", proč mě budíš?, vzdychlo ze spaní koťátko jménem Maťko. "Protože mám nápady. Vstávej, vstávej, nespi, už je ráno." Obě koťátka vyskákala z pelíšků. Vypila připravené dýňové mlíčko a snědla dýňovou kašičku. Celá rodina milovala dobroty z dýně. Tak si koťata na cestu nacpala kapsy praženými dýňovými semínky a sušenkami z dýně a sklouzla po skluzavce, která vedla z okna rovnou na chodník. Kocouří táta vyklouzl rychle za nimi. Máma kočka nandala pár dobrot do batůžku a stočila dýňovou šťávu do připraveného jupíka. Zapálila svíčky a sjela na chodník. Světýlka plápolala v oknech a tak to bylo vždy, když odcházeli všichni ven. To bylo takové pravidlo, aby už z dálky viděli svůj domov a cítili jeho teplo. Světýlka svítila i pro jiné lidi na cestách.
"Líbila se vám dnešní pohádka?" "Líbila! Ještě kousek , mami ... a koťátka mají ráda rýžové mléko a ne dýňové", zavrnělo koťátko Kubko.
A když zase všichni navečer přišli domů, tak kočičí máma uvařila dýňovou polévku, zapili ji rýžovým mlékem a před spaním si všichni dali dýňovou pusu a měli z toho oranžové fousky. A to je pohádky konec. Dobrou noc a ať máte dýňové sny.
"Mňau, maminko." "Mňau, mňau."

(Napsala bloggerka Edith Holá a správce blogu pohádek pro kulíšky, můj osobní blog na adrese http://edithhola.blog.cz a blog mých synů http://zavodacky.blog.cz zde)

Odkazy na mé pohádky pro kulíšky níže.

_____________________________________________________________
Pohádka je určena pro předčasně narozené děti a jejich rodiče, ale samozřejmě ji můžete předčítat všem dětem. Mí synové mají pohádky pro kulíšky rádi. Info a výzva Nedoklubka k psaní pohádek je zde. Jiné pohádky, básničky a příběhy od maminek a bloggerů najdete zde napohádkovém blogu pro kulíšky.

Bloggerka Ruža z Moravy mě díky Červené a oranžové pohádce pasovala na "terapeutku maminek".
Ještě jsem na pohádkový blog napsala příběh "Mami, co jsi dělala, když jsem byl v nemocnici", pohádku pro vlastní děti Oranžový domeček u dvou koťátek
a jednu spíše pro rodiče "Mostín Růža".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama