Proč jsou víly malé?

31. května 2011 v 21:39 | Bastett |  Pohádky s VÍLAMI a elfy
Proč jsou víly malé?

Vzpomeň si na film Petr Pan, pamatuješ na vílu Zvoněnku? Dneska ti budu vyprávět, proč byla tak maličká. Víš, spousta dětí si myslí, že víly byly takto mrňavoučké odjakživa. Ale to není pravda. Kdysi, v mlze času, kterou už téměř nikdo
nedokáže prohlédnout, byly víly jen o ždibíček menší než my lidé.

Jenže první víla, ta nejstarší a nejchytřejší se jednoho dne zamilovala do krále elfů. Cože? Ty jsi o nich nikdy neslyšel/a? Elfové jsou strašně podobní vílám, jenže zatímco víly jsou okřídlené a nemají smysl pro boj, elfové stojí pevnými nohami na zemi a ve chvíli kdy mají bojovat, propadají se do světa fantazie. A ve chvíli, kdy se v něm ocitnou, nemá nikdo šanci.
Jak už jsem říkala, nejstarší víla, myslím, že se jmenovala Sofie, se zamilovala do krále elfů. On její lásku opětoval. A tak se i přes svůj "vysoký" věk vzali. Byla to krásná svatba, a protože elfové a víly nestárnou, oba snoubenci vypadali jako mladičký Romeo a Julie.
Nikdo o jejich svatbě nevěděl a oba národy se divily, kam Sofie s Erunámem, jak se elf jmenoval, zmizeli. Po několika dnech, kdy své vůdce hledali, zjistili, že uprchli do lesů.
Mezitím si Sofie s Erunámem v lese vytvořili maličký stromový domek. Samy stromy své větve propletly tak, aby skýtaly ochranu před deštěm a nepustili do něj nikoho jiného. Sofie se starala o domácnost a Erunám chodil lovit zvěř a pro vodu. Žili si celkem šťastně, ale jen do chvíle, kdy je vypátrali jejich národy.
Všichni byli nevýslovně pohoršeni. Přeci se jejich vládci nemůžou jen tak ztratit. A navíc jsou znepřáteleni! A proto se mezi nimi rozpoutala válka.
Byla dlouhá a díky ní strádali i obyčejní lidé. Každou minutu, ba vteřinu, se k bohům lesa dostala nejméně jedna modlitba, prosba o pomoc.
Bohové se na to už nemohli dívat. Začali opatrně. Všem podsouvali myšlenky, že tato válka je zbytečná, ale elfové ani víly neposlouchali. Ať se snažili sebevíc, nemělo to žádný účinek.
Ve chvíli, kdy se jim tento jemný způsob zjednávání míru zdál beznadějný, rozhodli se pro nepřízeň počasí. Na obloze se během pár minut vytvořila těžká, černá bouřková mračna. Už to mělo bojovníky varovat, aby přestali ve svém ničení. Oni to však pro své bojovné zaujetí nevnímali. A proto začalo pršet. Pršelo deset dní a deset nocí. Nakonec bohové vzdali i toto.
Jedenáctý den se zhůry ozvalo mocné: "Přestaňte bojovat, neboť oba národy tímto jen trpí!" Avšak ani toto nepomohlo.
Dvanáctého dne se bohové už doopravdy rozzlobili. Nikdy předtím se nestalo, aby jejich svěřenci neuposlechli rozkazu a proto se rozhodli k mocné kletbě.
"Za vaši tvrdohlavost a nesnášenlivost musíte být potrestáni." Hlas, jenž zněl jako hřmění, se odmlčel. "A proto na vás, na všechny uvrhuji mocnou kletbu." Všechny hlasy se otočily k nebi nad lesem, odkud přicházel tento mocný hlas.
"Víly vy si velmi zakládáte na své výšce, a proto vás o ni připravím. Od této chvíle nebudete žádná větší než květy růže. A vy elfové!" Opět bylo možno slyšet jen vyděšené špitání. "Vás jsme obdařili uměním boje. Doufali jsme, že ho využijete pro svou obranu. Avšak vy jste s ním rozpoutali válku! A proto vás o něj nyní připravíme. Již žádný z vás nebude moci uchopit do své ruky meč, luk či jiné zbraně. A pokud k tomu dojde, rozpadnou se na prach."
Mezi všemi se ozvalo rozpačité mumlání. Z nebe slétl blesk a v té chvíli se víly začaly postupně zmenšovat.
"Doufám, že jste spokojeni" to byla poslední slova, která od svých bohů na dlouhou dobu slyšeli.
A od té chvíle nejsou víly větší než květy růží.

Autorka: Bastett
obrázek: Rachel Anderson z netu zde
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kyticka10 kyticka10 | Web | 31. května 2011 v 21:41 | Reagovat

Zajímavé

2 Veronika Dvořáková Veronika Dvořáková | Web | 31. května 2011 v 21:47 | Reagovat

Nádherná fotka. A ta grafika !!

3 Bastett Bastett | 1. června 2011 v 18:15 | Reagovat

Děkuju, nejen za uveřejnění ale i komentujícím.
Jen mohla bych si o něco poprosit? Odkaz na tento blog jsem dávala svým známým a vyskytuje se tu odkaz na můj blog.Takže pokud by bylo možné odkaz na mě vymazat... :)

4 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 1. června 2011 v 20:24 | Reagovat

[3]: Dobře. Mám tedy napsat jen Bastett?

5 Bastett Bastett | 2. června 2011 v 6:21 | Reagovat

[4]: Ano mockrát děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama