Mami, napiš všechny pohádky na světě

4. června 2011 v 11:28 | Edith Holá a Kuba |  PŘÍBĚHY
Můj pětiletý syn Kuba je filozof. Ráda si s ním povídám. Nejlepší čas pro různá témata se nám naskytne, když jedeme na hipoterapii a jsme jenom spolu. Bez dvouletého benjamínka.

Mnoho takových rozhovorů jsem přepsala na svůj blog a jsou to vždy nejčtenější články. Už jsme diskutovali na téma "nic". Od smrti babičky se Kubovy otázky také často točí kolem smrti, nebe a andělů. Minulý týden jsme zase debatovali o Praze - o našem městě, kde bydlíme. Kuba pak nafotil mnoho fotek, jak vidí město on. Před spaním zase s tátou vedou řeči o technice, smyslu života a krvinkách. Já se pak nestačím divit, když na závěr přijdu Kubovi zazpívat ukolébavku. Kuba chce ještě otázkami doplnit debatu s tátou. Většinou neznám odpovědi, takže musím popravdě přiznat, že nevím, nerozumím tomu, že já jsem přes ty vztahy, kamarády, oslavy, pohádky ... a ukolébavku.


Než jsem měla děti, myslela jsem si, že budu pro ně vymýšlet vlastní pohádky. Měla jsem v sobě hodně mýtů o mateřské dovolené! Byla jsem ráda, když jsem u ukolébavky neusnula dříve než syn. Povedly se mi vymyslet dvě o jeho oblíbené mašince. Kuba je vyžadoval pořád dokola. Mašinka jezdila z Bráníku k moři a večer jsme ji ukolébavkou zase na nádraží uspali. V druhé pohádce jezdil vláček do továrny na zmrzlinu a jiné dobrůtky. Od té doby, co bloguji, už jsem pár pohádek pro své děti napsala. Přes den nepadám únavou, tak to jde. Pak už ji jenom vytiskneme a můžeme číst. Od mašinek jsme se posunuli k pohádkám o koťátkách, o závodních autech a andělíčkovi Barvičkovi, který pomáhá dětem a jejich rodičům. Můj styl psaní se nezalíbil pouze mým synům, ale i Nedoklubku. Napadlo je psát pohádky pro předčasně narozené děti a jejich rodiče, které tráví mnoho času na JIPu u inkubátorů. Výzva se mi zalíbila a vytvořila jsem pohádkový blog. Energie kolem pohádek je mocná. Okamžitě se napojila grafička a bloggerka, která vytvořila krásný kreslený design. Sama jsem spojila radostné psaní pohádek, básní a příběhů pro své děti s potřebou být užitečná. Na výzvu zareagovali další bloggeři a maminky. Pohádkový blog se plní hřejivou a hladivou tvorbou nejen pro kulíšky do dlaně. Oba mí kluci tyto pohádky milují. Cítí stejně jako já, že pohádky vymýšlené vlastními rodiči mají silný náboj. Jsou psané od srdce k jejich srdci. Nevěříte? Zkuste přečíst svým dětem něco z pohádkového blogu a pak pošlete pro kulíšky kouzelnou tvorbu, kterou sami napíšete.


Včera cestou na hipoterapii jsem se Kubíka ptala, co pro něj znamenají pohádky, když je má tak velice rád.
"Jsou dobré", odpovídá můj mistr zkratky. "Jak dobré, Kubo?"
"Úplně dobrý", zase on.
"Kubo, a jaky by byl pro tebe život bez pohádek?", ptám se jinak.
"Mami, hořký. Bylo by mi smutno."
"Pomůžeš mi zase vymyslet nějakou novou pohádku?"
"Mami, ty vymysli všechny pohádky na světě".

Tak to vidíte. Jaký úkol mám! Jsem ráda, že alespoň vymýšlení pohádek pro vlastní děti a nyní i miminka do dlaně nebyl v mém případě mýtus.

Autor Edith Holá (tento článek vyšel na webu doma.cz, na mém osobním blogu není. Dnes v sobotu tam vyšel další článek na téma pohádky, který jste už možná naopak na mém blogu četli: Jak jsme s Kubou stvořili pohádku - prosím, prosím, pokud se vám líbí, naklikejte to i na webu doma.cz :-))

Na mém osobním blogu v rubrice Pohledy z mateřské dovolené (http://edithhola.blog.cz) najdete například, co si Kuba myslí o ukolébavce. Na závodním blogu mých synů zase, jak Kuba vidí a nafotil své město (http://zavodacky.blog.cz).
Pozor! Simsalabim ... kouzelný blog plný pohádek najdete zde (http://pohadky-pro-kulisky.blog.cz/) a na něm například mé duhové pohádky červenou a oranžovou. Také o kočičce Pajdě, první hipoterapeutickou pohádku o koníkovi Jointovi a mnohé další. I od jiných blogerů nebo maminek kulíšků. Za tým Nedoklubka se těším na vaši tvorbu pro vaše děti a kulíšky, kteří chtěli vidět svět moc brzy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | E-mail | 3. července 2011 v 16:46 | Reagovat

nevite nazev pohadky,kde vlk sežere babičku?

2 Bella Bella | Web | 7. prosince 2011 v 22:39 | Reagovat

červená karkulka? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama