Pátá duhová pohádka mořsky tyrkysová

17. června 2011 v 21:22 | Edith Holá |  DUHOVÉ terapeutické POHÁDKY
Mořsky tyrkysová pohádka

(Prosím, tuto kapitolu nečtěte, pokud jste nepřečetli předešlé. Bylo by to vytržené z kontextu a tedy zřejmě depresivní. Po rozhovoru s některými maminkami kulíšků bude ještě jiná varianta tyrkysové pohádky. Kulíšek Toník tam nebude. Kulíškovi Kubkovi bude andělíček Barvička říkat, že mu byla operována nožička a zůstalo mu určité znamení, aby se naučil přijímat pomoc a učil to druhé.)

Delfíni ve všech mořích se na dálku svou modlitbou dorozumívali se všemi miminky. Rozklikněte delfíní píseň a čtěte dál.

Byla těžká noc. Přišla průtrž mračen. Namísto, aby se všichni k sobě schoulili a drželi se navzájem, stal se opak. Lidé v bílých pláštích kmitali a pobíhali. Operační sály svítily. Andělíček Barvička měl u sebe všechny své kamarády. Museli všechny kulíšky ihned zabalit do duhového ochranného obalu. Andělka Čmáranice a andělka Voskovka dostaly za úkol navštívit vystrašené tatínky těchto kulíšků v jejich domovech. Maminky rázovaly po chodbách. Nemyslely na únavu, strach, paniku, ani útěk. Neplakaly, ... Fungovaly. Vnímaly přes prosklenou stěnu, jak jsou jejich děti v duhových vajíčkách. Měly pocit, že je z nervů a bouřky šálí zrak. Ale viděly to všechny. Také si všimly, že kulíšek nedávno narozený leží na duhovém polštářku a je přikrytý duhovou peřinkou. Kolena se jim podlomila. Nemohly nijak pomoci. Semkly se dohromady a jedna z nich pravila: "Květinu. Musíme posílat dětem lásku. Láska je energie. Představte si květinu a tu posílejte svým dětem". Tak se i stalo. Hodně květin od srdce letělo i k malému miminku v červeném. Andělíčkové zvedali jeho polštářek a odnášeli kulíška v barevných peřinkách vzhůru. Pár andělíčků se shluklo kolem jeho maminky a pomáhali ji držet se na nohách a mávali s ní. Nikdo až do rána neusnul.


Přes den maminky pod zklidňovadly klimbaly na svých pokojích. Dostaly informace, že většina dětí byla operována a budou se probouzet až k večeru nebo budou v umělém spánku více hodin. Možná i dní.

Tatínkové kulíšků nešli do práce. Neměli žádné zprávy. Jen sen, že musí nafotit květiny. Nevěděli proč, ale cestou za dětmi fotili. Nechali fotky vyvolat a ještě koupili pro svou ženu velkou živou květinu. Přinášeli lásku z velkého světa do mikrosvěta, kde jejich děti, ženy, lékaři a andělé celou noc bojovali. Se svými ženami navečer rozvěsili fotografie květin kolem prosklených domečků a dívali se, až se jejich děti začnou probouzet.

Kukýnci postupně otevírali svá kukadla a ze všech dětských hrdel se ozvalo "ááááááá". Maminky a tatínkové začali šťastně plakat. Propojila se tyrkysová barva se zelenou. Moře emocí, moře utrpení ale i moře lásky a radosti se nyní slilo v jednu alikvotní vibraci písmeno A. Dětské áčko se rozeznělo jako nejkrásnější píseň po celém světě. A ve všech mořích jim odpovědí zněla delfíni modlitba.

Autor blogerka a správce blogu pro kulíšky Edith Holá (maminka dvou chlapečků)

Ostatní díly duhových pohádek najdete v rubrice duhové pohádky. Nebo seřazené za sebou na mém osobním blogu.
______________________________
Po Žluté pohádce ke mně přišly všechny další čtyři najednou. Jela jsem v autobuse a jen jsem do sešitu zachytávala, co přicházelo. Sama jsem byla překvapená, kam se příběh rozhovorů andělíčka s kulíšky ubírá. Přijde vám to drsné? Přesmutné? Zbláznila jsem se? Co bych za to dala, kdybych dostala do ruky tenkrát na JIPu něco smutného. Nebrečela jsem. Fungovala. Zazdila emoce a fungovala. Odžívám to stále. Nevyplakané období se vám zapíše až na buněčnou úroveň a zjevuje se to jako deprese v nestřežených okamžicích. Je to jako kdyby se kdykoliv vypustil džin z láhve. Vím, že jsem měla plakat tenkrát na JIPu a potom další dva týdny na chíře. Plakala jsem, až když jsem vzpomínky tři a půl roku poté vypsala na svůj blog. Pomohlo to, ale už je to posttraumatické. I tak díky Bohu za to!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ida Ida | 26. října 2011 v 9:42 | Reagovat

Edit! Moc dekuju za tuhle pohadku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama