Víla z maliníku

27. července 2011 v 21:59 | Mňoukla |  Pohádky s VÍLAMI a elfy
Víla z maliníku


Bylo ráno a probouzelo se sluníčko. Nejdřív pohladilo vrcholky hor, pak lesy a potom teprve louky. Na jedné z luk se po sluníčkovém pohlazení probouzel maliník. Rozevřel květy a nastavoval slunci zrající maliny. Jedna z malin najednou začala poskakovat. Sluníčko si protřelo očka, myslelo si, že je ještě zmatené z toho ranního vstávání, ale když se podívalo blíž, spatřilo malinkou vílu. Měla šatičky z maliny a na hlavičce se jí třepotaly světlounké vlásky. Rozhlédla se kolem sebe, zamávala sluníčku a začala tančit, tak jí bylo na světě krásně.

Když se zastavila, všimla si Zlatohlávka, který ji pozoroval. "Ahoj, kdo jsi?" zeptala se zvědavá víla, které se líbily Zlatohlávkovi lesklé krovky. Zlatohlávek se otočil, a když spatřil malou, hezkou vílu, usmál se: "Jsem Zlatohlávek. A jak říkají tobě?" Víla se začervenala, pak se zamyslela a nakonec jí po tváři stekla slzička. "Mně," vzlykla "nikdo žádné jméno nedal." Zlatohlávek se usmál a pak ji pohladil po tváři: "Tak ti budeme říkat Málinka. Malinka-Málinka," zasmál se Zlatohlávek zvonivě. I nově pojmenovaná víla se usmála. Vyskočila z lístku pokrytého slzičkami a natáhla ruku ke Zlatohlávkovi. "Pojď si zatancovat," poprosila broučka Málinka.

Zlatohlávek zamával tykadly, protřepal krovky a podávaje Málince ruku se galantně uklonil. Maliny jen kulily oči, ale začaly vyhrávat sladkou melodii: "Cink, cink, sluníčko hladí celé kraje, a na lukách všechno zraje, Zlatohlávek a něžnost vílí tvoří párek roztomilý, a lidem ani nesní, kde tančí havěť luční, lesní." Nevím, co veršů by ještě nacinkaly, kdyby se nad maliníky nemihl černý stín.

Když se to létající "něco" blížilo, všimla si Málinka žlutého zobáku. "Zlatohlávku!" zakřičela, ale to už se Zlatohlávek díval vzhůru. Málinka se utíkala schovat mezi ostatní maliny, zlatohlávek pod list. Málinka ovšem udělala chybu, kos si přišel pochutnat na malinách a Zlatohlávka si vůbec nevšiml, ale jedna z malin se mu zalíbila obzvlášť, jen Zlatohlávek věděl, že se té malince lesknou na hlavě zlaté vlásky a je to víla, která tančí. Kos už, už natahoval zobák, když Zlatohlávek vyletěl zpod listu a divoce nalétával kosovi proti zobáku. Kos samozřejmě ihned zapomněl na maliny, Zlatohlávek je jiné soustíčko. Teď už kos Zlatohlávka sledoval, ani na chvíli ho nespustil z očí. Zlatohlávek se šikovně vyhýbal útokům jeho zobáku, kličkoval, dělal osmičky, létal hlavou dolů a proplétal se tomu otravnému ptáku mezi nohama.

Už ho bolely krovky. Nemohl létat, zadýchal se, nešťastně usedl na list, čekal, že ho kos sezobne. Málinka raději zavřela oči. Ozval se jen svist, jak kos rychle pohnul hlavou, a po Zlatohlávkovi zbyla jen díra v listě. Málinka začala plakat, maliny svěsily hlavičky a cinkaly umíráček. Celý svět byl najednou smutný. Šedivý smutek barvily jen Málinčiny slzičky s růžovým nádechem.

Když už se o slovo hlásil měsíček, malinky docinkaly, ale Málinka pořád plakala. Když najednou přes slzy zahlédla zlatavě zelený odlesk. Myslela si, že se jí to jen zdá, ale zelená skvrna se přibližovala, přibližovala a najednou se ozval známý hlas: "Proč pláčeš?" Málinka celá šťastná zvedla uplakaný obličejík ke Zlatohlávkovi. "Já jsem z toho listu jen spadl, ale mám pochroumané křídlo, tak jsem nahoru musel vylézt a to chvíli trvá," usmíval se Zlatohlávek od tykadla k tykadlu. "Zachránil si mě, jsi hrdina!" vykřikla Málinka a běžela Zlatohlávka obejmout. "Au," sykl Zlatohlávek, když se Málinka dotkla pošramocené krovky.
"Lehni si tu," poručila Zlatohlávkovi starostlivá víla. Vyspravila mu křídlo, přikryla ho listím a pak mu spolu s malinami zpívala, dokud Zlatohlávek neupadl do růžového spánku.

Tak, kulíškové a kulišky, nekulíškove a nekulišky, jakpak na vás víla Málinka zapůsobila? Má pokračovat ve svém dobrodružství?

Autorkou blogerka Mňoukla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 graphic-kada graphic-kada | Web | 27. července 2011 v 22:02 | Reagovat

zlatý design ;-)

2 She Who Must Not Be Named She Who Must Not Be Named | Web | 27. července 2011 v 22:08 | Reagovat

pekné :)

3 RickyHek RickyHek | E-mail | Web | 25. července 2018 v 19:05 | Reagovat

В дополнение ко всем плюсам, используя несъемную опалубку, можно сэкономить на аренде спецтехники. Элементы опалубки монтируются вручную, для подъема блоков на большую высоту не нужен кран, а довольно лишь элементарного подъемника. Единственное профессиональное приспособление, которое необходимо для монтажа несъемной опалубки, – это бетононасос, с помощью которого рабочие будут заливать http://builderbest.byethost7.com/ раствор в полости блоков. Как видите, при ограниченной площади строительства несъемная опалубка открывает большие возможности. Кстати, несъемная опалубка подразумевает применение добавочных слоев термоизоляции. В продаже есть особые разновидности блоков, в которых термоизолирующий материал помещен между слоями пенополистирола, то есть после заливки оказывается в толще бетона.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama