O strašidlu Bubínkovi

24. srpna 2011 v 21:38 | Ludmila Mučková |  HRAVÉ POHÁDKY
O strašidlu Bubínkovi

Ahoj, jsem Bubínek. I když se to nezdá, nejsem domácí mazlíček, jsem strašidlo. Strašidlo Bubínek. Zvláštní, že? Netuším, kdo mi tohle jméno dal. Myslel jsem, že to byli rodiče, ale maminka tvrdí, že jsem se s tím jménem už narodil. Takže rodiče to nebyli a nikdo další mě nenapadá. Stejně s tím nic neudělám, do smrti budu Bubínek. Strašidlo Bubínek… Brrr.
Moji rodiče jsou strašidla - tatínek je bezhlavý rytíř a maminka čarodějnice - stejně jako babičky a dědečkové. Někteří jsou oškliví, jiní hezcí, ale všichni bez rozdílu straší lidi. Navíc se všichni shodují na tom, že já jako strašidlo jsem k ničemu.
Ale já se snažím, namouduši, že se snažím! Strašně rád bych rodičům udělal radost, ale nedaří se mi to. Aspoň jednou, kdyby mě pochválili, za to bych dal nevímco! Dokonce jsem se kvůli nim přihlásil do školy pro strašidla. Ale patřil jsem k nejhorším, tak mě vyloučili. Pak jsem zašel za jedním drakem, aby mě naučil alespoň něco. Chudák dělal, co mohl, ale nakonec jsem si popálil jazyk a spolknul kus síry. Nedokážu prostě nic pořádného. Kdyby alespoň rodiče ocenili moji snahu, ale křičeli na mě, že jsem nemehlo.
Po čase mě napadlo, že se přečaruju na něco hrůzného. Každé strašidlo se totiž narodí hezké a může se proměnit v cokoliv. Je ale důležité si to promyslet, každý to může provést jen jednou. Jenže, když jsem otevřel knihu strašidel, nelíbilo se mi ani jedno. Všechna byla příšerná a lidi se jich určitě bojí. A já nechci, aby se mě báli. Vůbec nevím, co budu dělat, aby ze mě rodiče měli radost a já přitom nemusel lekat lidi…
Ale ono není nic ztracené! Mám přeci možnost té proměny. Použiju ji a stanu se malým roztomilým strašidýlkem do postýlky. Pošlu se balíčkem nějakému hodnému dítěti, co má rádo hračky, a budu s ním spinkat. Ono mě bude hladit a já mu budu do spaní tiše broukat a přivolávat sladké sny. Ano, to je ono. Budu postýlkové strašidýlko Bubínek, nejmilejší bubáček pod sluncem!

Autorkou Ludmila Mučková
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 punerank punerank | E-mail | Web | 6. září 2011 v 23:47 | Reagovat

Hele, ty seš Bubínek jako malej bubák nebo rozverný, malý kulatý buben? To raděj vesele bubnuj v různém rytmu a děti utěšuj, mluv s nima tajnou řečí. to je lepší, než strašit. takhle taky budeš dobrý kamarád:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama