O veselém bagříku

18. srpna 2011 v 12:44 | Zuzka Zaharowska |  HRAVÉ POHÁDKY
O veselém bagříku

Žil byl s chlapečkem Ivoškem malý veselý bagřík.
Ivošek ho dostal na Vánoce a moc se mu líbil. Byl žlutý se zelenými kolečky a modrým hýbacím rypadýlkem. Vesele vozil kostičky v rypadýlku i na korbičce, v pokojíčku i v obyváku a nemohl se dočkat, až bude jaro a bude vozit písek na pískovišti, kde potká jiné bagry a další děti.

A hned jak se oteplilo, vyrazil s ním Ivošek ven. Chlubil se s ním, půjčoval ho kamarádům, nakládal mu lopatkou písek na korbičku, no prostě si spolu užívali spoustu legrace. Na zahradě v něm vozil taky hlínu a kamínky, ale nikdy ho pěkně neumyl od všeho toho písku a bláta.

Potom se není čemu divit, že bagříku brzy začala drhnout a nepříjemně skřípat kolečka, jak v nich byl písek a to se Ivoškovi vůbec nelíbilo. Bagřík už nebyl veselý, ale špinavý a už velmi špatně
jezdil. Jednoduše se z něj stal zaprášený, zanedbaný, smutný bagr. Ten už si děti nechtěly půjčovat na hraní, už se jim ani moc nelíbil, tak ho jednoho dne Ivošek nechal na pískovišti, aby mu maminka koupila nový. Už se setmělo a Ivošek se pro svou hračku stále nevracel.

Naštěstí ho tam našel malý Karel. Vzal bagřík domů, s maminkou ho umyli, vyčistili kolečka od písku a naolejovali, aby už nevrzal. Karlík z něj udělal zase veselý a pracovitý bagřík a často ho myl, aby mu maminka dovolila hrát si s ním i doma a vozit v něm lentilky. Byla to jeho nejmilejší hračka, protože si ho sám našel a sám opravil.

Autorkou: Zuzana Zaharowska

Autorka poslala kulíškům 22 pohádek jako je 22 tarotových karet. Tohle je už druhá na kulíškovském blogu. Její pohajdy - aneb pohádky o neobyčejných obyčejných věcech jsou velmi krátké - aby děti měly možnost vyslechnout celou pohádku a pak jít spát (moje děti často usínaly uprostřed pohádky :-) ), takže jsem jim radši vymýšlela - dycky mě tak nějak napadly při uspávání. Postupně jsem zjistila, že je vlastně v nich dycky i nějaké to ponaučení :-) Já mám hodně ráda pohled na obyčejné věci z trochu jiného úhlu - tak nějak rozvíjet v rodičích i dětech představivost pro "všední den" ne jen se spoustou draků, triků a složitých zápletek. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama