Igráčci v krabici

17. září 2011 v 22:04 | Mami |  HRAVÉ POHÁDKY
Byla jednou jedna bílá papírová krabice a v té krabici žili dva igráčci. Nevěděli, proč a jak se tam ocitli, a tak si celý den jen hráli. Když si dost vyhráli s tím, co je obklopovalo, počali snít o životě za stěnou krabice. Vymýšleli si jiný, barevnější svět, krásnější, živější.

Jednoho dne se rozhodli, že se pokusí z krabice uniknout. Nakupili všechny hračky na hromadu a přelezli přes okraj. Krabice však byla příliš vysoká a jeden z igráčků se při dopadu rozbil na kousíčky. Druhý igráček byl moc smutný, zoufale se snažil spojit jednotlivé dílky k sobě, ale nepodařilo se. Trvalo mu ještě chvíli než se vzpamatoval a začal se rozhlížet kolem sebe.

Místnost, ve které stál, měla čtyři stěny, stejně, jako jeho bílá papírová krabice, lišila se jen na jedné straně, kde byly prosklené dveře. Igráček zamířil tím směrem, dveře se samy otevřely. Vešel na dlouhou, temnou chodbu, ze které vedla střídavě na levou a pravou stranu spousta podobných dveří. V žádné z místností však neviděl nic zajímavějšího, barevnějšího, krásnějšího, živějšího než byl jeho druh, nebohý igráček. Došel až na konec chodby a zastavil se před posledními dveřmi, které na rozdíl od ostatních nebyly průhledné. Zatajil dech a zavřel oči. Dveře se rozestoupily. Když je pak zase otevřel, užasl, spatřil velikánskou prosvětlenou halu, ve které byla spousta krabic a strojů, které montovaly z malinkých částeček podobné figurky, jako byl on sám.

Zaradoval se. Příliš se nerozhlížel a běžel ihned nazpátek, aby sesbíral rozbité kousky svého přítele a pokusil se je vložit do kompletovacího stroje. Povedlo se. Hbitá ramena průmyslového zařízení složila igráčka dohromady a oba dva se pak nechali zabalit do té nejbarevnější krabice...

Autorkou blogerka Mami. K této pohádce najdete dva videoklipy a komentáře na jejím starším blogu zde. Aktuálně Mami publikuje na svém novém blogu Mami a my a blogu Mléčný bar U dvou

foto Edith Holá
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama