Skřítek Stromovníček a jeho starosti - 3. kapitola

12. září 2011 v 23:12 | Ruženka z Moravy |  Ekologické pohádky
Kolem paneláku, kde žili skřítci bylo po nějakou dobu plno křiku. Scházely se tam děti různého věku. Byly totiž prázdniny, které mají děti, které chodí do školy. Také ty menší, které chodí do mateřské školy měly aspoň nějaký čas volno, maminky a tatínkové měli dovolenou a pokud nejeli někam k moři, na chaty, na hory, byli doma a věnovali se dětem.
Skřítkové Trávovníček, Pískovníček, Cestovníček, Kytičkovníček, Stromovníček i ostatní, o kterých ani nevíme, se museli přes den schovávat, aby je některé z dětí nezašláplo. Objevovali se až v dobu, kdy sluníčko zapadalo, kolem domů byl klid a jen tiché švitoření usínajících ptáčků v korunách stromů a větvích keřů bylo chvílemi slyšet.
Děti, unavené celodenním běháním, nakrmené, vykoupané se podívaly na Večerniček, ulehly do postýlek a po vyškemrané pohádce od maminky nebo tatínka usínaly.
Skřítkové měli večerní poradu. Postěžovali si vzájemně na podupané kytičky, trávu kolem pískoviště. Poházené papírky a jiné odpadky. Najednou si Trávovníček všiml, že mezi nimi není Stromovníček. Na kterém stromě asi je? Cestovníček ho prý dopoledne viděl na jednom ze stromů, kde parkují auta mezi domy. Byl až na samém vršíčku, protože na spodních větvích je houpačka, kde se houpaly děti. Na lavičce naproti seděly nějaké maminky a povídaly si. Stromovníček natahoval uši, aby něco slyšel. Zdálo se mu, že hovoří o stromech, kde si zrovna hrály děti.
Prý se budou asi tyto stromy kácet. Překáží tam, kde by mohlo být pár dalších míst na parkování aut a navíc stíní obyvatelům protějšího paneláku, kteří bydlí dole. Tak to tedy není pravda. Vždyť je to dost daleko od oken.
Stromovníček hlídal nejen stromy, ale i keříky kolem paneláků a bylo mu líto každého stromečku i keříčku, který měl být poražen či vysekán. ,,Skřítku Zvoníčku, zazvoň, ať tě Stromovníček slyší a přijde sem." Stalo se. Stromovníček byl celý ustaraný, jak to dopadne s těmi stromy. Velmi rád tam sedával až ve vršíčku. Měl pěkný přehled, bavil se rád pohledem na děti, které si pod stromy hrály.
,, Tak co, co si ještě ty maminky povídaly?" ,, No, něco o tom, že to nebude tak jednoduché, že se bez svolení kácet stromy kolem domů nesmí. Bude se prý někdo chodit po bytech ptát obyvatelů paneláku, jestli souhlasí s pokácením těch stromů." ,, Tak to je dobré, určitě se najdou rozumní lidé, kteří nebudou souhlasit." Tak to doufám", držel se za hlavičku Stromovníček.,, Kam by děti pověsily houpačku? Já se na ní někdy houpám, když mě nikdo nevidí. Vyzkoušejte si ji, je to fajn." Ještě chvíli se radili, povídali si a pak se pomalu vraceli do svých kutloušků.

Autorkou Ruženka
Předchozí dvě kapitoly příběhů o skřítcích najdete v rubrice Pohádky se skřítky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdenál Zdenál | 12. září 2011 v 23:56 | Reagovat

Tak jsem tu poprvé nakouknul,jak si tu hezky vyprávíte takové ty maké minipovídky.Jcou moc hezké a jsem rád,že se najdou ještě lidé,jako je třeba R§ženka,která to bravůrně dělá a umí udělat radost všem dětem,kterým ta malá a krátká povídka přinese kousíček radosti a lépe po nich uléhají k spánku,protože slyšely zase něco nového. :-D

2 Zdenál Zdenál | 12. září 2011 v 23:59 | Reagovat

Omlouvám se za ty chyby,píši je už dost pozdě,že na to už skoro nevidím.Růženka je totiž má velmi blízká kamarádka a to mne těší,když ji potkám i jinde u druhých blogerů.Tímto jí vzdábám hold. :-D

3 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 13. září 2011 v 15:42 | Reagovat

[2]:Zdenku, děkuji za pochvalu, ale spíše než já si ji zaslouží paní Edith, že dala tento blog dohromady a umožnila tak lidem pohádky vymýšlet a psát. Sama jich mám více a rozhodně  blíže k dětem, kterým je Nedoklubko určeno. Kéž by se jim všechny pohádky, které zde jsou líbily. Však jim je maminky určitě budou vybírat podle nálady, aby je potěšily, inspirovaly, poučily. :-)

4 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 13. září 2011 v 15:43 | Reagovat

Pardon, sama (myšlena Edith) jich má více...Co udělá jedno zbytečné písmenko, že? ;-)

5 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 13. září 2011 v 19:44 | Reagovat

Mně se také tyto pohádky líbí. O skřítcích kolem paneláků:-). To je super nápad. Taková pěkná výuka o oeklogii a přírodě vůbec.
Paní Ruženko, pište dál. Výzva k psaní pokračuje stejně jako se budou dál rodit předčasně narozená miminka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama