Příběh mazlíkový

18. října 2011 v 23:54 | Markéta Křížková |  TERAPEUTICKÉ POHÁDKY
Příběh mazlíkový

Autor: Markéta Křížková http://drobci.bloger.cz/

Tak mě múza písemná políbila, lehce na čelo mi poklepala, že příběh mazlíkový napsat bych měla.
V časech minulých v zemi maličké, tulipány a větrnými mlýny poseté, děti na svět přicházely. Jak krásný život měly! Mlýny větrné vítr rozfoukával a nad kolébkami těchto dětí lidičkové postávali, by děťátku novorozenému do života štěstí a lásku přáli.
Nosili lidičkové dárky děťátku i přišla jedna máma... chudobná byla, ale děťátku popřát štěstí také chtěla. V kapse našla kapesníček látkový, tak na něm uzlík udělala a ten tomu maličkému do kolébky přidala.
Hrálo si miminko s látkou tou i ženu chudou se srdcem ryzím napadla věc ještě jiná... sama doma malých dětí měla. Hračku vyrobit jim chtěla. Složila tedy kapesníček, hlavičku mu udělala, ovčím rounem ji vyplnila, čepičku skřítkovskou mu vyrobila. Kus látky této poté obšila a dětem svým do postýlek vložila.
Když v rukou tyto mazlíky měla, s láskou k dětem svým je šila. Moc dostali kouzelnou, by vůni mámy zachytili, tím dětičky konejšili.
Tak příběh, co vám povídám ještě nekončí nám... pokračování má a význam mazlíků nám zachová.
V době dnešní, moderní i mazlíci proměnou prošli, nové tváře dostali, ale význam svůj neztratili. Do postýlek dětí se vkládají i v době nynější, přítulkou se také nazývají a nejen Kulíškům jistotu a bezpečí nabízejí.

Tak příběh tento nekončí... pokračování má a tady je nabídka DROBKOVÁ :-)

Autor: Markéta Křížková http://drobci.bloger.cz/

P.S. I do inkubátorů k těm nejmenším se mazlíci dostávají, kde maminky a tátové je vkládají... tam nejsou jenom hračkami, jsou i malými dečkami, pomůckami polohovacími, technikami tišícími...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama