Předvánoční štěstí

29. prosince 2011 v 19:58 | Týna |  Pohádky se SKŘÍTKY
Předvánoční štěstí

Tadeáškovi s Johankou se dařilo moc dobře. Zařizovali si pomalinku svůj kouteček nad krbovými kamny. Tadeášek vyráběl nábytek a Johanka zkrášlovala koutek drobnostmi, které jim oběma dělaly radost. Museli si se zařizováním trochu pospíšit, protože se jim už brzy mělo narodit skřítkovské miminko.
Byl zrovna předvánoční čas a lidé se chystali na trh. Zvláště paní domu se na to moc těšila, protože věděla, že tam zase budou její oblíbení prodejci skřítků, a že se nejspíš domácí sbírka rozroste o další nové členy.

Jí i manželovi bylo líto, že Tadeášek je tu jediný kluk. Všimli si, že se dal dohromady s Johankou a další dvě skřítečky byly samy. Prozatím jim to sice nevadilo, ale mohl by nastat čas, kdy by z toho začaly být smutné a potom by třeba nemohly naplno vykonávat svoje poslání, pro které byly určené a to by jistě nikdo nechtěl.

Na trhu bylo mnoho lidí, fronta na vstupní lístky byla dlouhá a venku mrzlo, až praštělo. Čekání se však vyplatilo. Lidé nasávali příjemnou vánoční atmosféru, pochutnali si na místních dobrotách, obhlédli zboží a pak už hurá na pohádky o skřítcích. Vždy bylo co poslouchat a dalo se dozvědět něco nového, protože občas přibyl nějaký úplně nový skřítek i do stánku.
Nejhezčí byl příběh o Šiškovníčkovi, který žije v lese, rád si tam hraje a kouká, co by si nasyslil do domečku. Skáče ve větvích stromů, ale bojí se hrozně moc veverek a před nimi se honem utíká schovat do mechu, kde má domeček, a proto lidé vidí jen obyčejné šišky a ne skřítka. Šiškovníček byl túúúze stydliví.

Paní si vyslechla příběhy a pečlivě vybrala dva nové členy domácnosti. Jedním z nich byl skřítek Mlsoun, který má v hrnečku od každé dobroty trochu a kouká, co by kde ještě ochutnal a druhým byl skřítek Polštářníček. To je děti skřítek, který s vámi bude spinkat v postýlce, když vám samotným bude smutno a bude poslouchat, co jste zažily. Vždy vás jen vyslechne, ale nebude vám nadávat, ani vás napomínat. Moc rád bude poslouchat i pohádky, které vám maminka, nebo třeba tatínek budou vyprávět. Pokud budete dobře poslouchat, až zavřete očka, uslyšíte na oplátku pohádky i od něj.

Lidem už byla zima a nakoupili vše, co chtěli a tak se vydali na zpáteční cestu domů do tepla. Chtěli své čtyři skřítky překvapit, že jim vezou nové kamarády, ale skřítkové je převezli...
V době, kdy byli lidé pryč, se totiž stal malý předvánoční zázrak. Johance s Tadeáškem se narodil malý skříteček, a že přišel na svět právě v tuhle dobu, začali mu říkat Štístko.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama