Čudvíci - 1. kapitola

17. ledna 2012 v 21:51 | Mňoukla |  Pohádky o zvířátkách
Čudvíci

Jsou úplně všude. Nepovím vám, kde se vzali, ale prostě tu jsou. Myslím Čudvíky. Takové malé človíčky, kteří vypadají všelijak, takže se nedá říct, jak vlastně vypadají. Ti moji, které jsem potkala ve stáji, se umí smršťovat a natahovat. Podle čudvíčího řádu musí tam, kde bydlí pomáhat. Ale nebyli by to Čudvíci, kdyby nebyli vynalézaví.

Když se jednoho rána objevili ve stáji, kde postávalo šest koní, přivítal je jiný Čudvík: "Ahoj, to jsem rád, že tu nebudu sám. Já jsem Poňvík a vy?" "My jsme Kůňvíci!" odpovědělo sborem pět nových Čudvíků. Poňvík jim ještě v rychlosti popřál hodně štěstí ve starosti o velké koně, a sám se šel věnovat svým šesti poníkům.

A Kůňvíci se pustili do hry. Tedy pardon, do práce. Natáhli se a vylezli na koňský hřbet. Pak si připevnili na nožky kartáčky a začaly pořádat závody v bruslení na zádech koníků. Vždy se ozvalo: "Připravit, pozór, teď!" A v mžiku se koníkům leskla záda. Nakonec bruslili ze hřbetu na bok a zase nahoru. Jen na bříchu nemohli koníka nijak vyčistit, protože by popadali jako hniličky.

Když měli koníci krásnou, lesklou srst, vykřikl jeden z Kůňvíků: "A teď si budeme hrát na jeskyňáře!" Než se stihli dát Kůňvíci do hry, vyrušil je Poňvík: "A jak se to hraje? Budu hrát s vámi!" Kůňvíci zakroutili hlavičkami a ten nejchytřejší zvedl prst: "Čudvíci s jinými jmény nesmí spolupracovat. Kdyby se totiž například Poňvík připletl k čištění kopyt velkých koní, mohl by ho poškodit nebo vyčistit špatně, protože poník má jiné kopýtko!" Byla to pravda, pravdoucí, takový byl další zákon Čudvíků, ale Poňvík to ne a ne pochopit. A ještě k tomu všemu se urazil.

Kůňvíkům z toho bylo chvíli smutno, ale nakonec se dali do hraní. Smrštili se tak, že byli maličcí jako maminčina jehla, kterou zašívá roztrhané kalhoty. A potom si vytáhli takové maličké krumpáčky, aby mohli objevovat jeskyně. Tedy, oni říkali jeskyně, aby to byla nějaká hra. Doopravdy to byla koňská kopýtka, která těmi krumpáčky vyškrabávali. Ale najednou se ozval divný dupot. Byla to lidská dívka, která si přišla zajezdit. Kůňvíci se lekli a utekli. Pak přišla další děvčata a hrozně se divila, že jeden z koníků je celý vyčištěný, ale má špinavé jedno kopýtko a břicho. Jen my víme, že Čudvíci nestihli kopýtko vyčistit, protože se museli schovat.

Potom dívky koně odvedli a Kůňvíci se strašlivě nudili. Povídali si spolu a chtěli si povídat i s Poňvíkem, ale ten nebyl k nalezení. Byl schovaný v uchu bílého poníčka a kul škaredé pikle proti Kůňvíkům, ale i děvčátkům. Byl na ně navztekaný, protože se nikdy nesvezli na jeho ponících.

Hodinka uběhla jako voda a dívky vedli koně do boxů (to jsou takové bytečky pro koně). Poňvík se rychle schoval pod kopýtko nejčipernějšího a nejzlobivějšího koně a polechtal ho tam, kde končí kopyto a začíná noha. Na tom místě je kůň strašně lechtivý, takže se rozběhl do svého boxu a mladou slečnu přitom smýkal za sebou, skrz seno a přes kolečko hnoje.

Kůňvíci byli hrozivě rozzlobení, ale rozhodli se, že si nebudou Poňvíka zatím všímat a uvidí, co bude dál. A stejně je to s námi, my si počkáme do další jezdecké hodiny, na další Poňvíkovy lumpárny a další hry Kůňvíků.

Tak to je tedy konec a z další hodiny snad přinesu další Čudvíky.

Autor: Mňoukla
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janinka Janinka | Web | 18. ledna 2012 v 8:32 | Reagovat

To je kouzelné, Kůňvíci, Poňvíci, Čudvíci, kam na to chodíš? :D

2 Lucie Lucie | Web | 18. ledna 2012 v 11:48 | Reagovat

Krásný den,
znáte kosmetiku Oriflame? Patří její výrobky mezi Vaše oblíbené? Prosím, podpořte naši stránku a přidejte se mezi fanoušky této přírodní kosmetiky.

Nyní na Vás také čeká na našich webových stránkách soutěž o sadu kosmetiky v hodnotě 1250 Kč.

Děkujeme za Váš čas a *Like* :-)

http://www.facebook.com/Krasna.s.Oriflame

3 terka terka | 23. února 2012 v 14:07 | Reagovat

marti, nechápu kde hledáš náměty. to je úplně boží pohádka... :-D

4 Petr Petr | 22. května 2016 v 22:16 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama