Červen 2012

Ilustrace k pohádce o zlatém kapradí

23. června 2012 v 22:28 | Edith Holá |  TERAPEUTICKÉ POHÁDKY
Jitka Zajíčková poslala o Svatojánské noci ilustraci k mé pohádce o zlatém kapradí pro kulíška. Tak ať se vám dnes otvírají poklady.


Lék pro Kulihráška

22. června 2012 v 20:31 | Matys |  TERAPEUTICKÉ POHÁDKY
Bylo nebylo, už je tomu strašně dávno, co v jedné vesnici žila maminka, které se narodil malý chlapeček jménem Vašík. Byl však tak strašně maličký, že stará porodní bába kroutila hlavou a v duchu si pomyslela: "Takový špuntík, spíše by se měl jmenovat Kulihrášek". Vašík vůbec neměl chuť k jídlu a pořád né a né růst. Maminka s porodní bábou pořád přemýšlely co udělat, aby malý konečně začal baštit. Naštěstí si porodní bába vzpomněla, že v lese žije poustevník samotář a ten, že by mohl svou znalostí bylin nějak poradit. Hned se za ním vydala. Poustevník žil v jeskyni, která byla hluboko ve skále a živil se kořínky a tím, co dostal za své rady od lidí v nouzi. Pěkně se pozdravili a poustevník se hned zeptal, co ji přivádí a tak mu to vše povyprávěla. Poustevník si dlouho mnul své dlouhé a šedivé vousy: "To bude těžké, to bude těžké, ale jeden lék přece jen existuje, je to kořen zvaný Chuťohlávek". Zvedl se a vydal se ho najít. Připravil z něj lék, který krásně voní a podporuje chuť k jídlu. "Musíš ho dát chlapečkovi do postýlky pod polštář a potom uvidíme." Stará porodní bába udělala, jak pravil a Vašík začal krásně baštit a růst. Kéž by ten kořen opravdu existoval, aby všechny děti, které jsou maličké a slabé, zesílily a dělaly rodičům jenom radost.

Matys

Kulíškovánky - čarovné omalovánky

6. června 2012 v 8:52 | Edith Holá |  VÝZVA NEDOKLUBKA k psaní pohádek
Díky finanční pomoci VZP spatřily světlo světa čarovné omalovánky pro sourozence dětí, s nimiž to na počátku je trochu jinak a maminky s nimi musí zůstat týden i měsíce v porodnici.
Velké poděkování patří stejně jako u knihy Pohádky pro kulíšky komunitě na Blog.cz. Někteří z nich nakreslili nové ilustrace. Obálku a ilustraci dovnitř věnovala Ida Novotná. Mnoho ilustrací věnovala Janinka, Petra Šolcová (její blog nebo web se teprve připravuje), Eva Lipinová, Luccerna a Dubious Cat.
S texty k omalovánkám se poprala ředitelka Nedoklubka Klára Csirková, Petra Šolcová a Edith Holá. Odborný text napsala redaktorka Marie Těthalová z Portálu. Do omalovánek jsme přidali dvě mé pohádky. Tentokráte upravené knižní redaktorkou Kamilou Hladkou z Joty.
Všichni pracovali na omalovánkách zcela nezištně a s láskou. Sanžili jsme se mít spoustu náapdů, které pomohou tatínkům nebo jiným příbuzným, kteří zůstanou se starším dítětem doma a maminka je u sourozence v nemocnini nebo porodnici. Máme tam nápad s putujícím deníkem, delfíní hudbou, kterou si pouští ve stejný čas maminka i prvorozený s tatínkem doma, společné čtení byť na dálku pohádky,... průvodcem je opět andělíček Barvička z mých duhových pohádek. Nějak se uvelebil v literárních projektech Nedoklubka.
Kulíškovánky se prodávají v knihkupectví U Džoudyho na I. P. Pavlova (Praha 2) stejně jako kniha Pohádky pro kulíšky. Omalovánky stojí 60 kč. Můžete si je objednat i na info@nedoklubko.cz Na emailu je možné objednat i knihu. E-shop Nedoklubka by měl být hotový za týden.
Pár kousků budu mít s sebou na křtu knihy Gjorkové, besedě a srazu blogerů v pátek v HooDoo v Korunní 106 (Praha 2) od 16h. Zde budou za 50 kč (bez poštovného).
Připomínám, že sbírka pohádek pro děti předčasně narozené, nemocné aj., pokračuje. Pište. Doufáme, že jednou vydáme dvojku. Na blogu Pohádky pro kulíšky jsou sem tam nové. Tento náš blogový a nedoklubí projekt se stane i partnerem projektu Rosteme s knihou, který má pod palcem ředitelka Světu knih. O tomto pro nás důležitém kroku ještě napíšu.