O rodince šnečků

6. srpna 2012 v 20:32 | Vilma Filipi |  Pohádky o zvířátkách
O rodince šnečků

Na kraji lesa byl malinkatý domeček a v něm žili šnečí rodiče a čekali maličkého šnečka. A ti rodiče se na své miminko moc těšili. Představovali si, jakou bude mít krásnou ulitku a jestli bude pěkně papat a spinkat. Také byli maminka s tatínkem zvědavi, po kom z nich bude mít maličký šneček parůžky. Maminka ušila pro šnečka, jak se to dělá pro miminka, krásný měkoučký polštářek a také plyšové sluníčko, aby si měl šneček s čím hrát. Tatínek vyrobil šikovnou voňavou postýlku ze dřeva a malinkou stoličku.
Ten večer, když se maminka s tatínkem šnekem navečeřeli, maminku šnečici něco zalechtalo v bříšku. Tolik byli překvapeni!"Copak miminko šnečku, ty už chceš jít na svět?" hladila si bříško maminka. Tatínek šnek, byl celý
vykulený, protože miminko šneček, mělo přijít, až budou zrát první jahůdky na zahrádce! A nyní neměly ještě ani kvítečky! Mamince se chtělo plakat, ale nechtěla své miminko vylekat, tak se přitulila k tatínkovi a tatínek, i když na sobě nedal nic znát, měl taky přece jen strach. Báli se o své šnečí miminko! Mamince začalo lechtat v bříšku víc. Poprosila tedy tatínka, aby šel za paní muškou, co bydlí v sousedním domečku, že by jim poradila. Tatínek se vrátil s paní muškou cobydup a ta maminku s jejím miminkem v bříšku honem prohlédla. Poslechla si trychtýřkem, co se v bříšku děje a slyšela, že se tam šnečí miminko moc a moc vrtí!
"Šneček chce opravdu ven!" pronesla moudře paní muška. "Nebojte se, to bude dobré"
a maminku pohladila.
Tatínek se na maminku usmál a zeptal se, s čím může pomoci.
A když začalo vycházet sluníčko a ptáčci krásně zpívali, náš malinkatý nedočkavý šneček se vykoulel na svět! Takové miminko, co má naspěch, je stejně tak krásné a milované jako ostatní miminka, ale potřebují více teploučka a měkoučka, protože mají křehoučkou ulitku. A takový je právě náš šneček!
A jaké bylo překvapení, když viděli, s jakou krásnou ulitkou se šneček narodil. Muška rodičům poradila, co malý šneček potřebuje a v čem mají být opatrní. Šnečí rodiče měli ze svého miminka tak obrovskou radost! Jen ten strach o něj jim ji trochu kazil. Sám šneček jim ale jejich obavy rozháněl, protože viděli, že roste a sílí a ostatní šnečí miminka dohání.
Dnes už je šneček silný a v houfu ostatních, si moc šikovně počíná!


Autor: Vilma Filipi
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Janinka Janinka | Web | 7. srpna 2012 v 12:55 | Reagovat

Opravdu náderná pohádka :-)!

2 Tigris Tigris | Web | 29. srpna 2012 v 23:58 | Reagovat

To je tak akorát na dobrou noc.. stačí zavřít oči a pohroužit se do Říše snů.

3 Michal Michal | 5. srpna 2017 v 19:46 | Reagovat

Pěkné a i trochu výchovné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama